Barcelona tashmë po punon me intensitet të lartë për planet e tyre të transferimeve gjatë afatit të verës ku Lautaro Martinezi i Interit është objektivi i tyre kryesor.

Disa lojtarë aktualisht nuk janë në planet e Quique Setien në ekipin e parë, ndërsa ka të tjerë që duhet të kthehen nga huazimet diku tjetër.

Lojtarët që pritet të largohen janë: Neto, Nelson Semedo, Samuel Umtiti, Junior Firpo, Ivan Rakitic, Arturo Vidal, Ousmane Dembele dhe Martin Braithwaite, plus Carles Alena, Rafinha Alcantara, Jean-Clair Todibo dhe Philippe Coutinho.