Koeman bën të ditur listën e lojtarëve që nuk do të përdorë në sezonin e ri. Barcelona pritet të largojë 8 futbollistë gjatë këtij afati kalimtar.

Sipas mediave spanjolle, trajneri Ronald Koeman, ka bërë të ditur listën e lojtarëve që nuk llogarit në sezonin e ri.

Në mesin e futbollistëve që do të largohen janë edhe Luis Suarez, Arturo Vidal, Martin Braithwaite dhe Samuel Umtiti.

Të sigurt qëndrimin nuk e kanë as Jean-Clair Todibo, Nelson Semedo, Rafinha, Junior Firpo.