Mediat spanjolle raportojnë se Barcelona ka shënjestruar kapitenin e Milanit, Alessio Romagnoli (1995) për repartin e mbrojtjes dhe ka nisur negociatat me klubin kuqezi, për të bërë të mundur transferimin gjatë muajve të verës.

Përvec kroatit është ofruar edhe braziliani Rafinha Alcantara (1993), i cili ka luajtur edhe 6 muaj te Interi. Braziliani e njeh mirë serinë A ku ka shkëlqyer dhe do të kthehej përsëri pasi nuk gjen vend te Barcelona.

Kontrata e Romagnolit me Milanin skadon në verën e 2022-shit dhe kuqezinjtë për kartonin e tij kërkojnë vetëm para, rreth 50 milionë euro, por Këtë shifër Barcelona nuk kanë ndërmend ta paguajë në kesh.