Barcelona ka konfirmuar numrat e rinj në fanellë për edicionin 2020-2021, pas përfundimit të sezonit të transferimeve veror.

Ronald Araujo dhe Riqui Pui që të dy kanë shansin që të luajnë në skuadrën e parë dhe në fanellë do të kenë numrin 4, respektivisht 12.

Tashmë është bërë e ditur se Antoine Griezmann do të ketë numrin 7 në fanellë, derisa Martin Braithwaite ka marrë numrin e Luis Suarezit, 9.

Më poshtë keni numrat e të gjithë lojtarëve të Barcelonës për edicionin e ri që tashmë ka filluar:

(Numri, Emri, Data e lindjes/ Kontrata/ Klauzola)

Portierët

01# Ter Stegen · 30/04/1992 (28) · 2022 · 180 Million

13# Neto Murara · 19/07/1989 (31) · 2023 · 200 M

Mbrojtësit

02# Sergiño Dest · 03/11/2000 (19) · 2025 ·400 M

03# Gerard Piqué · 02/02/1987 (33) · 2022 · 500 M

04# Ronald Araújo · 07/03/1999 (21) · 2023 · 200 M

15# Clément Lenglet · 17/06/1995 (25) · 2023 · 300 M

18# Jordi Alba · 21/03/1989 (31) · 2024 · 500 M

20# Sergi Roberto · 07/02/1992 (28) · 2022 · 500 M

23# Samuel Umtiti · 14/11/1993 (26) · 2023 · 500 M

24# Junior Firpo · 22/08/1996 (24) · 2024 · 200 M

Mesfushorët

05# Sergio Busquets · 16/07/1988 (32) · 2023 · 500 M

06# Carles Aleñá · 05/01/1998 (22) · 2022 · 75 M

08# Miralem Pjanic · 02/04/1990 (30) · 2024 · 400 M

12# Riqui Puig · 13/08/1999 (21) · 2021 · 100 M

14# Philippe Coutinho · 12/06/1992 (28) · 2023 · 400 M

16# Pedri Rodríguez · 25/11/2002 (17) · 2022 ·400 M

19# Matheus Fernandes 30/06/1998 (22) · 2025 · 300 M

21# Frenkie de Jong · 12/05/1997 (23) · 2024 · 400 M

Sulmuesit

07# Antoine Griezmann · 21/03/1991 (29) · 2024 · 800 M

09# Martin Braithwaite · 05/06/1991 (29) · 2024 · 300 M

10# Leo Messi · 24/06/1987 (33) · 2021 · –

11# Ousmane Dembélé · 15/05/1997 (23) · 2022 · 400 M

17# Francisco Trincao · 29/12/1999 (20) · 2025 · 500 M22# Ansu Fati · 31/10/2002 (17) · 2022 · 400 M.