Sipas gazetës spanjolle, Sport, FC Barcelona do të mposhtin peshat e rënda Manchester City, Paris Saint-Germain dhe Bayern Munich me nënshkrimin e gjermanit Noah Darvich (2006).

Barcelona do t’i paguajë Freiburgut rreth 3 milionë euro për atë është përshkruar nga Fabrizio Romano si një ‘talent i lartë’.

Ai iu bashkua Freiburgut në vitin 2017 dhe ka lënë përshtypje te trajnerët e ekipeve të të rinjve.

16-vjeçari është një mesfushor sulmues i gjithanshëm që mund të luajë në pozicione të ndryshme.

Darvich është që tani 1.84 m i gjatë dhe u shpall si një nga lojtarët më të mirë në Kampionatin Evropian U-17 qershorin e kaluar në Hungari.