Barcelona do të kërkojë përsëri te Holanda për të përforcuar repartin e sulmit sezonin e ardhshëm.

Sipas raportimeve nga The Athletic, klubi katalanas në fakt ka synuar talentin Cody Gakpo, një sulmues anësor i majtë i lindur në 1999 në Eindhoven.

Holandezi i ri, autor i 16 golave ​​dhe 15 asisteve në 37 ndeshje sezonale me PSV, ka një marrëveshje me klubin aktual për një lamtumirë miqësore në rast të një oferte nga një evropian i madh.

Sipas mediave holandeze PSV do të ishte gati ta lëshonte për rreth 35 milionë euro talentin e saj.