Harry Kane nuk do të luajë në miqësoren e Tottenhamit me Barcelonën.

Kane, 30 vjeç, ka vendosur afatin e tij personal këtë të diel – kur Spurs hapin fushatën e tyre në Premier League në Brentford – që Bayern të bie dakord për një marrëveshje, ose ai do të angazhohet për sezonin.

Ai ka një vit të mbetur në kontratën e tij aktuale me Tottenham dhe kështu do të jetë në gjendje të largohet për asgjë verën e ardhshme.

Kane është një nga disa lojtarë të Spurs që u paraqit në fitoren miqësore 5-1 të së dielës ndaj Shakhtar Donetsk duke mos fluturuar për në Barcelonë për ndeshjen e Trofeut Joan Gamper.

Harry Kane nuk do të përfshihet në miqësoren e Tottenhamit kundër Barcelonës të martën mbrëma, pasi saga e tij e transferimit të Bayern Munich po lulëzon.

Sipas mediave Bayern po pregatit një tjetër ofertë prej 95 milionë stërlinash (110 milionë eurosh) që mendohet se mund të pranohet nga Levy.

Mail Sport zbuloi muajin e kaluar se kryetari i Spurs, Daniel Levy po kërkonte rreth 120 milionë stërlina për Kane, por ishte i gatshëm të pranonte një tarifë afërsisht 100 milionë stërlina, duke pasur parasysh situatën e tij të kontratës.

Mail Sport e kupton se nëse Kane do të largohej nga Spurs, ai do të preferonte që klubi i tij i fëmijërisë të merrte një tarifë prej tij.