Siç raportohet nga Fabrizio Romano, marrëveshja është vendosur të realizohet pas bisedimeve të avancuara.

Mane (1992) do të bashkohet me Al-Nassr, ku do të jetë shok skuadre me Cristiano Ronaldon.

Dokumentet tani do të kontrollohen nga lojtari përpara se Mane t’i nënshtrohet testeve mjekësore.

Sipas mediave angleze, Bayern Munchen do të arkëtojë 40 milionë euro dhe gjithashtu Mane do të marrë një pagë vjetore neto po 40 milionë euro.

Anësori iu bashkua Bayern Munich nga Liverpool vitin e kaluar dhe luajti 38 herë për klubin gjerman, duke shënuar 12 gola. Ai fitoi titullin e Bundesligës sezonin e kaluar.

Pas sjelljes së Ronaldos në janar, Al-Nassr ka bërë disa nënshkrime më të rëndësishme këtë verë.

Marcelo Brozovic erdhi nga Interi, Seko Fofana u bashkua nga Lens dhe Alex Telles nënshkroi nga Manchester United.

Anderson Talisca dhe ish-portieri i Arsenalit, David Ospina janë gjithashtu pjesë e skuadrës së Al-Nassr.

Al-Nassr përfundoi në vendin e dytë në Ligën Pro Saudite sezonin e kaluar, duke përfunduar pesë pikë prapa kampionit Al-Ittihad.

Mane e filloi karrierën e tij në Metz përpara se të transferohej te Red Bull Salzburg. Ai nënshkroi për Southampton në 2014 para se të bashkohej me Liverpoolin dy vjet më vonë, ku fitoi Premier League, Champions League, FA Cup dhe League Cup.

Koha e tij në Bayern nuk shkoi plotësisht sipas planit, me një dëmtim që do të thotë se ai humbi të përfaqësonte Senegalin në Kupën e Botës në Katar. Ai gjithashtu u përplas me shokun e skuadrës Leroy Sane pas një humbjeje në Champions League ndaj Manchester City.