Mbrojtësi qendror i Leipzig, francezi Dayot Upamecano (1998) është subjekt i interesit nga Bayern Munich, sipas Sky në Gjermani.

Kampionët e Bundesligës kanë përgatitur një ofertë rreth 40 milion euro për 21-vjeçarin.

Leipzig janë të etur për të fituar para nga francezi Upamecano në fund të sezonit, përpara se kontrata e tij t’i afrohet datës së skadimit të saj 2021 dhe nuk dihet akoma përgjigja e tyre.