Prodhuesi gjerman i veturave, BMW, i ka prezantuar modelet e reja M3 dhe M4 Coupe. Ato kanë performancë të njëjtë dhe nuk dallojnë shumë as në dizajnin e jashtëm.

Këto modele kanë trup më të gjerë te rrotat në krahasim me modelet standarde josportive të Serisë 3 dhe Serisë 4, shkruan Autocar.

Modelet do të kenë motor me vëllim 3.0 litra, i cili prodhon 473 kuaj-fuqi. Njësoj si me modelet X3 M dhe X4 M, modelet M3 dhe M4 do të jenë të qasshme edhe në variantin Competition, i cili pritet të ketë rreth 500 kuaj-fuqi.

Për herë të parë në modelin M3, personat e interesuar për blerjen e veturës mund ta porosisin edhe variantin me tërheqje me katër rrota. Raportohet se kjo do të jetë gjenerata e fundit e modeleve sportive pa rrymë dhe vetëm me benzinë për shkak të objektivit për zvogëlimin e gazrave të karbonit.

Nuk ka hollësi të konfirmuara për performancën e shpejtësisë, por modelet që janë më të lehta dhe më të fuqishme se modeli M3 CS pritet të jenë më të shpejta se 3.9 sekonda për arritjen e shpejtësisë nga 0 deri në 100 kilometra në orë.

Veturat do të shiten me zgjedhje mes ndërruesit manual me gjashtë shpejtësi ose ndërruesit automatik me tetë shpejtësi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu