Në ndeshjet e drekës në Ligue 1, fitojnë Strabourg, Nice, Lorient dhe Saint Etienne.

Ja rezultatet e plota të pasdites:

Bordeaux-Strasburg 2-3:   
36′ Baysse, 47′ (pen) Hwang Ui-Jo / 6′ Koné, 21′ Diallo, 30′ (pen) Ajorque

Lorient-Brest 1-0:   
45′ Abergel.

Nantes-Nice 1-2:
32′ Touré / 11′ (pen), 29′ Dolberg

Reims-Rennes 2-2:
60′ Dia 81′ Konan / 75’ (pen) 83′ Guirassy

Angers – Montpellier 1-1:
72′ Bahoken / 47′ Mavididi

Nimes – Saint Etienne 0-2:   
23′ Khazri, 66′ Bouanga.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu