Ndërsa jemi ende larg nga zbulimi i iPhone tjetër të Apple, thashethemet në lidhje me iPhone 13 tashmë kanë filluar të qarkullojnë dhe tani zbuluesi David Kowalski (@ xleaks7) ka ndarë interpretime të produkti i kuq iPhone 13.

Dizajni i përgjithshëm mbetet i ngjashëm me serinë iPhone 12 me anët e sheshta, dhe një pikë megjithëse prerja është e dukshme më e vogël këtë herë. Dimensionet janë të shënuara si 146.64×71.5×7.56mm është afër nëse jo krejt identike me iPhone 12 të vitit të kaluar.

Ndryshimi i madh vjen rreth pjesës së pasme, ku të dy kamerat tani qëndrojnë diagonalisht nga njëra-tjetra. I njëjti dizajn i kamerës u pa në rrjedhjen e djeshme të iPhone 13 megjithëse fatkeqësisht nuk marrim informacione për sensorët aktualë.

Sa për specifikimet, rrjedhja e re sugjeron shfaqje LTPO për të gjitha pajisjet e serisë iPhone 13. Madhësitë e ekranit pritet të mbeten të pandryshuara që do të thotë një ekran 6.1 inç për iPhone 13 dhe 13 Pro dhe 6.7 inç për Pro Max.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu