Tashmë transferimi i austriakut David Alaba (1992) te Real Madridi po konkretizohet.

Mbrojtësi i majtë  dhe qëndror në fund të vitit të kaluar bëri me dije se do të largohet nga Bayern Munchen si lojtar i lirë.

Kontrata e Alabas skadon në qershor të këtij vitit dhe Real Madridi raportohet sipas Sky Sports e ka fituar garën.

Ai do të nënshkruajë një kontratë pesëvjeçare, me pagë brutto prej 20 milionë eurosh në sezon me Real Madridin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu