Interi ka fituar 2-0 ndaj Crotones në kuadër të javës së 34-të në Serie A.

Nerazzurët e filluan takimin me mjaft entuziazëm, duke kërkuar që të kalonin sa më parë në epërsi.

Mirëpo, ky takim që ishte mjaftë vendimtar në luftë për titull, doli të jetë mjaftë i mundimshëm.

Përkundër rasteve që kishin në pjesën e parë, nuk ia arritën të shënonin në portën e vendasve.

Por, në 45 minutat e dytë, skuadra që drejtohet nga Antonio Conte ia doli të shënonte dy herë.

Goli i parë erdhi në minutën e 69-të, aty ku Romelu Lukaku asistoi për Christian Eriksen, për të shënuar për 1-0.

Interi madje krejt në fund ia doli të merrte një fitore më komode me golin e shënuar nga Achraf Hakimi (90+3′),.

Pas javës së 34-të, Interi ka 82 pikë, 12 pikë më shumë se Atalanta, që nesër takohet me Sassuolon dhe në rast të barazimit apo humbjes, Nerazzurët shpallen kampion.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu