Celtic ka nënshkruar mbrojtësin suedez Carl Starfelt (1995) nga Rubin Kazan në një marrëveshje me vlerë 5 milionë euro.

26-vjeçari ka bërë kalimin nga Rusia dhe është vendosur të arrijë në Glasgow në ditët në vijim pasi ka përfunduar kohën e tij në karantinë.

Starfelt ka nënshkruar një marrëveshje katër-vjeçare në shpresën e titullit në Premiership skoceze dhe blerja e tij do të shërbejë si një nxitje e madhe për menaxherin Ange Postecoglou.

Trajneri i Parkhead ka luftuar shumë për të marrë disa përforcime verore pasi pranoi sinqerisht skuadrës së tij që i duheshin më shumë lojtarë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu