OGC Nice dhe Club Brugge kanë rënë dakord për kushtet e transferimit të francezit Stanley Nsoki (1999) në skuadrën belge për 6.5 milionë euro.

Mbrojtësi i majtë pas dy sezonesh në OGC Nice, ku bëri 35 paraqitje në Ligue 1, Stanley Nsoki, po përgatitet për një aventurë të parë jashtë Francës me Club Brugge.

Një produkt i akademisë së të rinjve të Paris Saint-Germain, Stanley Nsoki zbarkoi në Côte d’Azur në fund të Gushtit 2019.

Një mbrojtës i gjithanshëm, i aftë të luajë në mes ose në anën e majtë të mbrojtjes, njeriu që vjen nga Poissy bëri një total prej 44 paraqitjesh për Le Gym, përfshirë katër ndeshje në UEFA Europa League.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu