U luajtën ditën e martë 3 takime në LaLiga. Fitojnë Atletico Madrid, Celta Vigo dhe Rayo Vallecano.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit e së martës:

Athletic Bilbao-Rayo Vallecano 1-2.
33′ Aut. Ciss/ 5′ Álvaro García, 96′ Falcao.

Levante-Celta 0-2
66′ Aspas, 85′ Méndez.

Getafe-Atletico Madrid 1-2.
45′ Mitrovic / 78′, 90′ Suárez.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu