Fitore e bukur në transfertë për Tottenhamin e Nuno Espirito Santos, i cili merr suksesin e dytë radhazi dhe rifutet në garën për Ligën e Kampionëve.

Pas epërsisë fillestare të Newcastle me Wilson, Spurs përmbysën lojën me golat e Ndombele, Son dhe kapitenit Harry Kane.

Në finale, Magpies rihapin ndeshjen me autogolin e Dier, por, falë inferioritetit numerik për shkak të dëbimit të Shelvey 83’, rezultati nuk ndryshon më.

Newcastle-Tottenham 2-3:
2′ Wilson, 89′ aut. Dier / 17′ Ndombele, 22′ Kane, 45’ Son

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu