Fitorja e parë e sezonit në Ligën e Kampionëve për Barcelonën, të cilës i duhet vetëm një gol nga Pique që të jetë në gjendje të mundin Dinamo Kievin. Blaugrana janë tashmë përsëri në garë për kalimin e grupit.

Në ndeshjen tjetër të orës 18:45 Salzburg e konfirmon veten si një ekip shumë i frikshëm dhe shumë kundërshtar i fortë falë fitores 3-1 ndaj Wolfsburgut. Zhbllokon sfidën Adeyemi, pastaj dy golat e Okafor në pjesën e dytë definitivisht e çekuilibrojnë ndeshjen.

GRUPI E:

BARCELLONA-DINAMO KIEV 1-0:
36′ Piqué

BARCELONA (3-5-2): Ter Stegen; Mingueza (46′ Coutinho), Piqué, Lenglet; Dest, Frenkie de Jong, Busquets, Gavi (69′ Sergi Roberto), Alba; Depay (75′ Aguero), Luuk De Jong (56′ Ansu Fati). Tr. Koeman

DINAMO KIEV (4-2-3-1): Bushchan; Kedziora (78′ Tymchyk), Zabarnyi, Syrota, Mykolenko; Sydorchuk, Shaparenko; Tsygankov (85′ O. Karavaev), Buyalskiy (85′ Ramirez), De Pena (61′ Vitinho); Supryaha (61′ Garmash). Tr. Lucescu

Karton i verdhë: F. De Jong (B)

GRUPI G:

SALZBURG -WOLFSBURG 3-1:
3′ Adeymi (S), 15′ L. Nmecha (W), 65′ e 77′ Okafor (S)

SALZBURG (4-4-2): Kohn; Kristensen, Onguéné, Wober (72′ Bernardo), Ulmer (86′ Guindo); Sucic, Aaronsn, Camara (66′ Capaldo), Selwald; Okafor (87′ Simic), Adeyemi (87′ Adamu). Tr. Jaissle

WOLFSBURG (4-2-3-1): Casteels; Mbabu, Lacroix, Brooks, Roussillon (70′ Otavio); Vranckx, Arnold; Baku (70′ F. Nmecha), Lukebakio, Steffen; L. Nmecha. Tr. Van Bommel

Karton i verdhë: Camara (S), Mbabu (W), Arnold (W), Capaldo (S)

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu