Rezultat kumbues në Norvegji për skuadrën e Mourinhos që luajti me rezerva dhe me të rinj. Në javën e tretë të fazës së grupeve të Ligës së Konferencave, Roma pësoi një rezultat shumë të rëndë 6-1 kundër Bodø / Glimt, i cili dominoi nga fillimi në fund falë golave të Solbakken (71 ‘dhe 80’) , Botheim (8 ’dhe 52’) dhe golat e Pellegrino (78’) dhe Berg (20’). Goli momental për 2-1 i Carles Perez (28’) është i padobishëm për kryeqytetasit. Ekipi i Knutsen merr kreun e grupit C me 7 pikë.

BODØ GLIMT – ROMA 6-1
8’, 52’ Botheim, 20 ‘Berg, 71’, 80’ Solbakken, 78’ Pellegrino / 28’ Carles Perez

Bodø Glimt (4-3-3): Haikin, Sampted, Moe, Lode (81’ Hoibraaten), Bjorkon; Brunstad Fet (81’ Vetlesen), Berg, Konradsen (90’ Hagen); Solbakken (87’ Koomson), Botheim, Pellegrino, (87’ Mugisha). Tr. Knutsen

Roma (4-3-2-1): Rui Patricio; Reynolds, Ibañez, Kumbulla, Calafiori; Diawara, (60’ Pellegrini), Villar (46’ Mkhitaryan), Darboe (46’ Cristante ); Carles Perez, El Shaarawy (60’ Abraham), Mayoral (46’ Shomurodov). Tr .: Mourinho

Karton i verdhë: Darboe (R), Lode (B)