Klubi anglez, Aston Villa ka konfirmuar zyrtarisht transferimin e mbrojtësit Lucas Digne (1993) nga Evertoni për rreth 25 milionë stërlina (30 milionë euro)

Aston Villa e drejtuar nga legjenda angleze, Steven Gerrard, ka filluar me përforcime të mëdha në afatin kalimtar të janarit, pasi synon të përfundoj sa më lartë në tabelën e Ligës Premier.

Para disa ditësh, klubi anglez befasoi të gjithë duke konfirmuar arritjen e marrëveshjes së huazimit të Philippe Coutinhos nga Barcelona, ndërsa sot (e enjte) kanë konfirmuar një transferim të ri.

Bëhet fjalë për mbrojtësin francez të krahut të majtë, Lucas Digne, i cili do të veshë fanellën me numër 27.

“Aston Villa është e kënaqur të njoftojë nënshkrimin e Lucas Digne nga Everton. Përfaqësuesi francez, i cili ka përfaqësuar klube elitare të futbollit evropian si Paris Saint-Germain, Roma dhe Barcelona, ​​bëhet nënshkrimi ynë i dytë i sezonit të transferimeve të janarit”, thuhet në njoftimin e Aston Villa.

Jam shumë i lumtur që jam këtu. Është një projekt i madh pas nënshkrimit të Philippe Coutinhos dhe klubi shpenzoi shumë para verën e kaluar. Projekti është vërtet interesant. Ju mund të shihni nga vera e kaluar se projekti është në një mënyrë të mirë dhe mendoj se të gjithë lojtarët duan të jenë këtu për të qenë pjesë e këtij projekti. Do të përpiqem të sjell veten. Unë jam fitues dhe dua të fitoj çdo herë dhe të tregoj cilësinë time.”  deklaroi Lucas në intervistën e tij të parë.