U luajtën sot 4 ndeshje në Serie A. Fiton Spezia në fushën e Udineses dhe siguroj qëndrimin, ndërsa Roma nuk merr më shumë se një barazim ndaj Venezias që ka rënë nga kategoria.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Empoli – Salernitana 1-1:
30′ Cutrone / 75′ Bonazzoli

Verona – Torino 0-1:
19′ Brekalo

Udinese – Spezia 2-3:
26′ Molina, 90’+4 Marì / 35′ Verde, 45’+3 Gyasi, 47′ Maggiore,

Roma – Venezia 1-1:
76′ Shomurodov / 1′ Okereke,