Juventus bllokon anësorin Ivan Perisiç (1989) me një ofertë kontrateje 2 vjeçare plus një opsion për të tretin me pagë 6 milionë euri neto në sezon, sic raporton Gazzetta Dello Sport.

Kroati do të integrohej në mënyrë të përsosur në lojën e Massimiliano Allegrit dhe do të ishte ideal si në 4-4-2 ashtu edhe në një 3-5-2.