Dy figurat më të pëlqyera dhe me nr rekord votash në PD mes mbeshtetesve te Berishes, Luçiano Boçi dhe Blend Himçi janë pritur në festën e Bajramit nga Muftiu Agim Duka.

Ra në sy prania në vizitë krah figurave të PD-së dhe e kreut të Bindjes Demokratike Erjon Murataj. Ende nuk ka prononcime zyrtare nga Patozi apo elemntë të tjerë të së djathtës për koalicionet me PD-në.