Tite, trajneri i Brazilit, ka publikuar listën e 24 lojtarëve të thirrur për ndeshjet e ardhshme të Seleção.

Më 4 dhe 8 qershor, Brazili do të luajë përkatësisht kundër Ekuadorit dhe Paraguait, dy ndeshje të vlefshme për t’u kualifikuar në Kupën e Botës të ardhshme 2022.

Portierët

 • Alisson – Liverpool (ANG)
 • Ederson – Manchester City (ANG)
 • Weverton – Palmeiras

Mbrojtësit:

 • Dani Alves – San Paolo
 • Danilo – Juventus (ITA)
 • Renan Lodi – Atlético de Madrid (ESP)
 • Alex Sandro – Juventus (ITA)
 • Thiago Silva – Chelsea (ANG)
 • Marquinhos – Paris Saint Germain (FRA)
 • Lucas Veríssimo – Benfica (POR)
 • Éder Militão – Real Madrid (ESP)

Mesfushorët:

 • Casemiro – Real Madrid (ESP)
 • Douglas Luiz – Aston Villa (ING)
 • Fred – Manchester United (ING)
 • Fabinho – Liverpool (ING)
 • Lucas Paquetá – Lyon (FRA)
 • Everton Ribeiro – Flamengo

Sulmuesit:

 • Everton – Benfica (POR)
 • Roberto Firmino – Liverpool (ING)
 • Gabriel Barbosa – Flamengo
 • Gabriel Jesus – Manchester City (ANG)
 • Neymar Jr – Paris Saint Germain (FRA)
 • Richarlison – Everton (ANG)
 • Vinícius Júnior – Real Madrid (ESP)