Trajneri i Brazilit, Tite, ka njoftuar të grumbulluarit për ndeshjet kundër Kilit (24 mars) dhe Bolivisë (29 mars) të vlefshme për kualifikimet për Katar 2022. Kujtojmë se skuadra braziliane tashmë është kualifikuar. Të pranishëm janë nga kampionati italIan Danilo dhe Arthur. Bie në sy edhe 38-vjeçari Dani Alves.
Ja lista e plotë:

PORTIERË: Alisson (Liverpool), Ederson (Manchester City), Weverton (Palmeiras)
MBROJTËS: Dani Alves (Barcellona), Danilo (Juventus), Alex Telles (Manchester United), Guilherme Arana (Atlético Mineiro), Eder Militão (Real Madrid), Marquinhos (Paris Saint-Germain), Thiago Silva (Chelsea), Gabriel Magalhães (Arsenal)
MESFUSHORË: Casemiro (Real Madrid), Fabinho (Liverpool), Fred (Manchester United), Arthur (Juventus), Bruno Guimarães (Newcastle), Lucas Paqueta (Lione), Philippe Coutinho (Aston Villa)
SULMUES: Neymar (Paris Saint-Germain), Richarlison (Everton), Raphinha (Leeds United), Antony (Ajax), Rodrygo (Real Madrid), Vinicius Junior (Real Madrid), Gabriel Martinelli (Arsenal)