Brentfordi rikthehet në elitën e futbollit anglez pas më shumë se shtatë dekadash (74 vite).

Kjo skuadër triumfoi në fazën play-off të Championshipit, teksa mposhti në finale Swansean me rezultatin 2-0.

Tanimë Brentordi do të jetë pjesëmarrjes në Ligën Premier.

Golat e shënuar gjatë pjesës së parë nga Ivan Toney dhe Emiliano Marcondes.

Norwich dhe Watford ishin skuadrat që u ngjitën direkt në Ligën Premier.