Kanë përfundua 2 ndeshjet e ditës së sotme në Bundesliga 1. Fitojnë jashtë fushe Hertha Berlin dhe Mainz.

Ja rezultatet e plota të ditës:

AUGSBURG – HERTHA BERLIN 0-2:   
57’ Lukebakio, 90’+3’ Richter

BORUSSIA M’GLADBACH – MAINZ 0-1:   
55’ Caricol