Sukses jashtë fushe nga Arminia Bielefeld, e cila fitoi 2-0 ndaj Eintracht Frankfurtit në javën e 20-të të Bundesligës. Golat e Wimmer në 5′ dhe Schopf në 27′ vendosën sfidën.

Tre pikë të çmuara për mysafirët, të cilët marrin frymë të sigurt dhe arrijnë provizorisht 21 pikë (+2 nga Augsburg i treti nga fundi), ndërsa Eintracht mbetet i teti me 28 pikë.