Bayer Leverkusen mposhti 4-0 Borussia Mönchengladbachun në ndeshjen e pasdites në Bundesliga.

Nga dy gola për secilën pjesë tregojnë dominimin e vendasve.

Për tu shënuar është dëmtimi i sulmuesit Marcus Thuram që doli në minutën e 20-të dhe kjo mund të ngadalësojë kalimin e tij te Interi.

Bayer Leverkusen – Borussia Mönchengladbach 4-0:
Sommer (3 / autogol), Schick (8), Diaby (55) Amiri (87)