Gabim i Eintracht Frankfurtit në garën për në Champions League, e cila tani ndizet më shumë se kurrë.

Bayer Leverkusen falë golave ​​nga Bailey 70’, Alario 80’ dhe Demirbay 92’ mund 3-1 Eintracht Frankurtin për të cilin shënon Andre Silva 91’.

Kështu Leverkusen siguron vendin e gjashtë dhe duke u rikthyer në +4 në Union Berlin.

Nga ana tjetër, Eintracht Frankfurti mbetet i katërti, por tani Borussia Dortmund është vetëm një pikë prapa.