U luajtën sot 4 ndeshje nëBundesliga, pasi njëra u shty. Bayern Munchen barazon me Hoffenheimin, ndërsa fitojnë Freiburg dhe Borussia M’Gladbach.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Freiburg – Wolfsburg 3-2:   
7′, 44′ Grifo (F); 52′ Kruse (W); 84′ Arnold (W); 87′ Schlotterbeck (F)

Hoffenheim – Bayern Munchen 1-1:   
32′ Baumgartner (H); 45’+3′ Lewandowski (B)

Union Berlin – Stuttgart 1-1:
41′ Awoniyi (U); 90′ Kalajdzic (S)

Augsburg – Mainz e shtyre

Borussia M’Gladbach – Hertha Berlin 2-0:  
24’ pen. Plea, 59’ Ginter