U luajtën sonte 4 ndeshje në Bundesliga. Bayern Munchen barazon në fund të takimit me Kolnin, ndërsa fitojnë thellë Leipzig dhe Wolfsburg.

Ja rezultatet e plota të ditës:

SCHALKE – LEIPZIG 1-6:   
S. Kozuki (56) / André Silva (7), (44), B. Henrichs (15), T. Werner (45+2), Dani Olmo (83), Y. Poulsen (89)

BAYERN MUNCHEN – KOLN 1–1:  
Kimmich (90) – Skhiri (4)

HERTHA BERLIN – WOLFSBURG 0-4:  
M. Svanberg (4), M. Arnold (31 pen), J. Wind (34), R. Baku (72)

HOFFENHEIM – STUTTGART 1-2:
A. Kramarić (11) / S. Guirassy (45+5), W. Endo (77)