U luajtën 4 ndeshje mbrëmë në Bundesliga. Bayern Munchen luan tenis me Werder Bremenin, humbasin Borussia Dortmund dhe Hertha Berlin.

Ja rezultatet e plota të së martës:

Wolfsburg – Borussia Dortmund 2-0:     
M. van de Ven (6), L. Nmecha (90+1)

Bayern Munchen – Werder Bremen 6-1:     
J. Musiala (6), S. Gnabry (22), (28), (82), L. Goretzka (26), M. Tel (84), A. Jung (10)

Bochum – Borussia Mönchengladbach 2-1:   
S. Guirassy (3), K. Mavropanos (90+8) / D. Lukébakio (19)

Stuttgart – Hertha Berlin 2-1:     
C. Antwi-Adjei (7), P. Hofmann (11) / A. Pléa (62)