Ndeshja mes Borussia Dortmud dhe Bayern Munich doli të jetë mjaftë interesante, ku nuk munguan golat, ndërsa në fund triumfuan bavarezët me rezultat 3-2.

Marco Reus 45’ e Erling Haaland 83’ i shënuan golat për Dortmundin, ndërsa David Alaba 45’, Robert Lewandowski 48’ dhe Leroy Sane 80’ shënuan për Bayernin.

Por lojtari i ndeshjes doli të jetë Raphael Guerreiro i Borussia Dortmund, ndërsa lojtari më i dalluar i Bayern ishte Lewandowski.