Bayern Munchen ka fituar 2-0 ndaj Augsburgut në kuadër të javës së 25-të në Bundesligë.
Golat për Bavarezët i shënuan Thomas Muller 53’ dhe Leon Goretzka 90’.

Bayern Munchen ishte skuadër më e mirë në fushë dhe lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë doli të ishte Serge Gnabry, ndërs në anën tjetër, dështimi i kësaj përballje ishin mesfushorët Philipp Max, Eduard Lowen dhe Marco Ritcher.