U luajtëm sonte disa ndeshje të javës së 25-të në Bundesliga. Bayern Munchen shpartallon pa mëshirë Mainzin, fitojnë edhe Borussia Dortmund dhe Leipzig. Ja rezultatet e plota të ditës:

Borussia Munchengladbach – Koln 3-3:  
F Honorat (32’)R Hack (71′, 73) F Alidou (7′, 64′), D Downs (79′)

Augsburg – Heidenheim 1-0:   
J Gouweleeuw (22′)

Bayern Munchen – Mainz 8-1:  
H Kane (13′, 45+7′, 70′), L Goretzka (19′, 90+2′), T Müller (47′), J Musiala (61’), S. Gnabry (66’) / N. Amiri (31’h

Leipzig – Darmstadt 2-0:
T Isherwood (3′ autog), C Baumgartner (50′)

Werder Bremen – Borussia Dortmund 1-2:
J Njinmah (70′) / D Malen (21′) J Sancho (38′)