Bochum mposht Arminia Bielefeld në ndeshjen e parë të raundit të 33-të të Bundesligës: 2-1 rezultati përfundimtar i ndeshjes, i vendosur nga golat e Polter në 22′ dhe barazimit momental të Nilsson në 35′ përpara autogolit të Bello 89′ që rezultoi vendimtar.

Kështu Bochum ngjitet në vendin e dhjetë me 42 pikë, ndërsa Arminia Bielefeld është e parafundit me 27 pikë.