Tetë gola të shënuar dhe fitorja e dytë radhazi për Union Berlin: ish-Interisti Robin Gosens ishte vendimtar kundër Darmstadt, gjermani shënoi dy herë në ndeshjen e tij të parë si titullar. Suksesi i dytë edhe për Wolfsburg (2-1 në Këln), Borussia Dortmund përkundrazi frenon: në Bochum përfundon 1-1, goli i Malen ishte i kotë. Fitoren e minutës së fundit për Freiburgun, vendos goli i Filipit ndaj Werder Bremenit. Në orën 18.30 në fushë Borussia Monchengladbach dhe Bayer Leverkusen.

 

Dita e dytë, rezultatet e orës 15.30

Bochum – Borussia Dortmund 1-1:
K. Stöger 13′ / D. Malen 56′

Këln – Wolfsburg 1-2:
L. Waldschmidt 55′ / J. Wind 62′, 72′

Darmstadt – Union Berlin 1-4:
Marvin Mehlem 24′ / R. Gosens 4′, 34′, K. Behrens 39′, D. Doekhi 65′

Freiburg – Werder Bremen 1-0:
M. Philipp 90′ + 6′

Heidenheim – Hoffenheim 2-3
J. Beste 26′, M. Pieringer 58′ / M. Beier 77′
P. Kadeřábek 80′, A. Kramarić 90′ (pen)