Kanë përfunduar dy ndeshjet vetme të së dielës në Bundesliga. Borussia Dortmund fiton në fushën e Bayer Leverkusenit, ndërsa Schalke barazon me Kölnin.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

SCHALKE 04 – KOLN 0-0:

BAYER LEVERKUSEN – BORUSSIA DORTMUND 0-2:   
33’ Adeyemi, 53’ (ag) Tapsoba