E para nga dy ndeshjet e sotme të Bundesligës përfundoi pak çaste më parë, ndërsa tjetra është shtyrë.
Përmbysje me poker për Borussia Dortmund, me dy nga katër golat e shënuar nga sulmuesi Haaland.
Skuadra verdhezezë u kthye të shpresonte për një pozitë në Ligën e Kampionëve, por gjithsesi një objektiv i vështirë për t’u arritur.

Borussia Dortmund – Werder Bremen 4-1
14 ‘Rashica (W); 29 ‘Reyna (B); 34 ‘ pen dhe 38 ‘Haaland (B); 87 ‘Hummels (B)