Përfunduan ndeshjet e orës 15:30 në Bundesliga. Borussia MunchenGladbach mposht Bayern Munchenin, fitojnë edhe Leipzig, Stuttgart dhe Freiburg.

 

Ja rezultatet plota të ditës:

VfL Bochum- Freiburg 0-2:   
M. Gregoritsch (39), L. Höler (51)

Borussia M’gladbach – Bayern München 3-2:   
L. Stindl (13), J. Hofmann (55), M. Thuram (84) / E. Choupo-Moting (35), M. Tel (90+3)

VfB Stuttgart – Köln 3-0:   
Gil Dias (9), B. Sosa (59), T. Coulibaly (74)

Wolfsburg – RB Leipzig 0-3:   
E. Forsberg (14), K. Laimer (85), D. Szoboszlai (90+2)