Sukses i rëndësishëm për Eintracht Frankfurt që mundi 2-0 Werder Bremen në shtëpi dhe vulosi vendin e gjashtë. Sfida u vendos nga një autogol i Friedl 8’ dhe një gol i shënuar në fillimin e pjesës së dytë nga Kolo Muani 52’. Një rikthim i menjëhershëm te suksesi, pra, pas nokautit të raundit të fundit kundër Këlnit.

Eintracht Frankfurt – Werder Bremen 2-0:
8’ ag. Friedl, 52’ Kolo Muani