Në takimet e sotme në Bundesliga, Eintracht Frankfurti barazon me Mainzin dhe ngelet në vendin e pestë duke mos arritur të kalojë Borussia Dortmundin. Në ndeshjen tjetër fiton Freiburgu.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Hertha Berlin – Arminia Bielefeld 0-0

Eintracht Frankfurt – Mainz 1-1:
85′ Hrustic / 11′ Onisiwo

Koln – Freiburg 1-4:
49′ Andersson / 18′ Petersen (Friburgo), 20′ Demirovic, 93′ Grifo, 96′ Schmid.