U luajtën sonte ndeshjet e javës së 16-të Bundesliga që ishte dhe e fundit për këtë vit kalemdarik. Fitojnë Bayer Leverkusen, Bayern Munchen, Stuttgart, Eintracht Frankfurt dhe Union Berlin.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Union Berlin – Koln 2-0:
B. Hollerbach 55′ D. Fofana 78′

Eintracht Frankfurt – Borussia Monchengladbach 2-1:
Buta 90′ + 2′, R. Koch 90′ + 7′ / M. Wöber 27′

Hoffenheim – Freiburg 3-2:
E. Dinkci 52′, T. Kleindienst 84′, M. Ginter 90′ + 2′ (autog) / L. Höler 7′, 64′ (pen)

Bayer Leverkusen – Bochum 4-0:
P. Schick 30′ (pen), 32′, 45′ + 1′, V. Boniface 69′

Stuttgart – Augsburg 3-0:
D. Undav 18′, S. Guirassy 45′ + 1′, C. Führich 69′

Wolfsburg – Bayern Munchen 1-2:
M. Arnold 45′ + 1′, J. Musiala 33′, H. Kane 43′

RENDITJA