U luajtën disa ndeshje të javës së 6-të në Bundesliga, ku fitojnë fitojnë Bayer Leverkusen, Borussia Munchengladbach dhe Wolfsburg, ndësa humb përsëri Union Berlin.
Ja rezultatet dhe golashënuesit:

Bochum – Borussia Monchengladbach 1-3:
A. Losilla 68′ / F. Neuhaus 27′, A. Pléa 37′, 45′

Koln – Stuttgart 0-2
D. Undav 68′, 88′

Heidenheim – Union Berlin 1-0:
J. Beste 59′

Mainz – Bayer Leverkusen 0-3:
S. van den Berg 18′ (autog), Álex Grimaldo 59′, J. Hofmann 65′

Wolfsburg – Eintracht Frankfurt 2-0
J. Wind 31′, 84′