U luajtën sot disa ndeshje të vlefshme për javën e 17-të në Bundesliga. Fitojnë Bayer Leverkusen dhe Borussia Dortmund, humb Leipzig.

Ja rezultatet e plota të ditës dhe golashënuesit:

Augsburg – Bayer Leverkusen 0-1:  
Exequiel Palacios 90′ + 4′

Koln – Heidenheim 1-1:  
Davie Selke 29′ / Adrian Beck 55′

Freiburg – Union Berlin 0-0

Mainz – Wolfsburg 1-1:  
Silvan Widmer 61′ / Vaclav Cerny 12′

Leipzig – Eintracht Frankfurt 0-1:  
Ansgar Knauff 7′

Darmstadt – Borussia Dortmund 0-3:  
Julian Brandt 24′ Marco Reus 78’, Youssoufa Moukoko 90’+2’