Kanë përfunduar ndeshjet e të shtunës në Bundesliga. Fitojnë Bayern Munchen, Borussia Dortmund, Leipzig dhe Bayer Leverkusen.
Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

Augsburg – Koln 1-3:
R. Vargas (29) / E. Skhiri (7), E. Martel (16), L. Maina (59)

Borussia Dortmund – Union Berlin 2-1:
D. Malen (28), Y. Moukoko (79) / K. Behrens (61)

Freiburg – Bayern Munchen 0-1:
M. de Ligt (51)

Bayer Leverkusen – Eintracht Frankfurt 3-1:
A. Adli (10), M. Diaby (34), S. Azmoun (90+5) / D. Sow (74)

Mainz – Werder Bremen 2-2:
L. Ajorque (85), N. Weiper (90+3) / J. Stage (87), N. Füllkrug (90+5)

Hertha Berlin – Leipzig 0-1:
A. Haidara (39)