Kanë përfunduar 6 ndeshjet e sotme në Bundesliga. Fitojnë Bayern Munchen dhe Leipzig, ndërsa barazon Borussia Dortmund.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Bayern Munchen – Mainz 2-1:
K. Coman (53), J. Musiala (74) / K. Onisiwo (22)

Bochum – Borussia Dortmund 1-1:
S. Polter (40 pen) / J. Brandt (85)

Freiburg – Hoffenheim 1-2:
N. Schlotterbeck (21), / D. Raum (3), C. Richards (90+4)

Hertha – Bielefeld 2-0:
S. Jovetić (52), D. Selke (90+5)

Leipzig – Borussia Monchengladbach 4-1:
J. Gvardiol (21), André Silva (32), C. Nkunku (90+1), B. Henrichs (90+4) / R. Bensebaini (88)

Wolfsburg – Shtutgart 0-2:
K. Mavropanos (25), P. Förster (63)