Në ndeshjet e sotme në Bundesliga, fitojnë në shtëpi Bayern Munchen, Koln, Arminia Bielefeld dhe Eintracht Frankfurt.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Koln – Leipzig 2-1
(46°, 60° Hector; 59° Haidara)

Bayern Munchen – Bayer Leverkusen 2-0
(7° Choupo-Moting, 13° Kimmich)

Arminia Bielefeld – Schalke 04 1-0
(50° Klos)

Eintracht Frankfurt – Augsburg 2-0
(37° Hinteregger, 58° Silva)